Książka Ryszarda Kapuścińskiego  Imperium składa się z trzech części - pierwsza obejmuje lata 1939-1967 i opisuje podróże autora po Związku Radzieckim głównie w latach 50-60. Druga część to opis  wypraw realizowanych  w latach 1989-1991 po punktach skrajnych ZSRR. Część trzecia to impresje dziennikarza dotyczące upadku bloku wschodniego


Dr Jacka Proszyka nie trzeba bielskim soroptymistkom przedstawiać, więc tylko informuję, że książkę   "Życie według wartości" mamy w soroptymistycznej bibliotece.

 joanna

Wypożyczona przez Dorotę M-Ch do dnia 12.01.2017 r. 

 


"Wielka Księga Perfum" to bardzo pięknie wydany album, zawierający wyczerpujące informacje o historii zapachów używanych przez człowieka, o starych i nowych sposobach ich  produkcji i o wielkich znanych producentach perfum . Obowiązkowa lektura każdej prawdziwej damy.

 

joanna

Wypożyczona przez Dorotę M-Ch do dnia 12 stycznia 2017 r. 


 

Redyk Doliną "Wielgiyj Wody"  jest opowiadaniem o zwyczajach oraz przywilejach tatrzańskich gazdów, sołtysów, wsioków, baców, juhasów, honielników, polaniarzy, przemytników i ślebodnyk polowacy, wyjętym z życia gazdy Jaśka Brzegi Kosora. Został napisany w oparciu o prawdziwe wydarzenia pod \"holami\" w czasach zmiennej zawieruchy dziejowej, stworzony z miłości do Tatr i nostalgii emigranta


 

W książce "Zasada Dilberta" Scott Adams w niezwykle zabawny sposób przedstawia życie codzienne  w dużych zhierarchizowanych firmach i absurdy wynikające z rygorystycznego przestrzegania obowiązujących tam zasad.

Wspaniała zabawa w niedzielne deszczowe popołudnie zarówno dla tych, którzy znają korporacje od środka , jak i dla tych, którzy o zasadach pracy w korporacji tylko słyszeli.

 

joanna