Są piękne, młode i utalentowane, mają marzenia do których dążą. Z zadziwiającą konsekwencją i pasją realizują  kolejne zadania  i kolejne cele.  Takie są nasze stypendystki. Szlachetny program pomocy utalentowanym uczennicom  Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Bielsku - Bialej  nasz klub realizuje od 10 lat.

 

Jesteśmy dumne z naszych stypendystek i szczęśliwe, że możemy w niewielkim stopniu pomóc w realizacji marzeń.

Flecistka Milena Szczupak

 

 Milena Szczupak Jest uczennicą Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej w klasie fletu u pani prof. Doroty Parzyk. W 2013 roku zdobyła 2 miejsce na Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie, w 2014r. na Śląskim Konkursie  INSTRUMENTY DĘTE „Drewno dla najmłodszych” zdobyła 3 miejsce, a na Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu Zdroju uzyskała wyróżnienie. W roku 2019 rozpoczęła współpracę z wybitnym młodym kompozytorem - Przemysławem Packiem. Stała się również członkiem kameralnego zespołu "Trzy/Czwarte", z którym w Lublinie wykonywała dzieła tego kompozytora. Ponadto współpracuje z młodą grecką skrzypaczką - Cateriną Prodani.


Wokalistka Zuzanna Wajdzik

 

Zuzanna Wajdzik uczennica  Szkoły Muzycznej w Bielsku - Białej. Zdobyła Grand Prix na Forum Muzycznych Talentów w Jaworznie w roku 2016. Nagrała dwie piosenki na Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego The bat kid. Jedna z nich znalazła się w półfinale największego na świecie konkursu dla twórców piosenek International Songwriting Competition w Nashville w USA.