Soroptimist International Klub w Bielsku-Białej 

8 lutego 2020 r. CHARYTATYWNY BAL KARNAWAŁOWY

Bezkresne, niezamieszkane tereny, wspaniali szeryfowie i dzielni kowboje, pomarańczowe skały i piaski pustyni, wysokie ostańce żarzące się w promieniach zachodzącego słońca… Taki Dziki Zachód, o którym czytałyśmy  w dzieciństwie, był scenerią naszej sobotniej karnawałowej zabawy. Dzięki pięknej scenografii, Góralski Dworek w Łodygowicach w zimowy sobotni wieczór zmienił się w amerykańska gospodę na dalekiej prerii. Nasi goście swoimi strojami i stylizacją wspaniale wpisali w ową scenerię Dzikiego Zachodu.  Góralski Dworek pełen był szeryfów, kowbojów, poszukiwaczy złota, pięknych ladies i dzielnych Indian. Klimat, znany chociażby z filmu Pewnego razu na Dzikim Zachodzie uzupełniała  muzyka country.

Atrakcji w sobotni wieczór było dużo. Szybki kurs tańca kowbojskiego prowadzony przez rewelacyjnego pana Jana dostarczył nam sporo radości. Może opanowanie kroków tanecznych nie było perfekcyjne, ale zapał tancerzy był ogromny. Była tradycyjna licytacja przygotowanych przez soroptymistki smakołyków, jak co roku była loteria fantowa, w której wszystkie losy są pełne. Sprawdziłyśmy swoją sprawność w pleceniu warkocza z liny, panowie rywalizowali w posługiwaniu się lassem i łapaniu rzucanych przez panie kapeluszy kowbojskich. Konkurs na znajomość muzyki z westernów okazał się bardzo trudny i  wszystkich melodii nie odgadł nikt. Zwycięski stolik nr7

odgadł 7 melodii na 11 możliwych.

 Przygotowane na bal kostiumy gości zachwycały pomysłami i wykonaniem. Specjalna komisja wybierająca najpiękniejsze przebranie miała sporo kłopotu, by z wielu bardzo ciekawych, wybrać trzy najpiękniejsze. Zwyciężyła   indiańska para z plemienia Siuksów ex æquo z uroczą dziewczyną z prerii oraz sympatyczną dziewczyną  z miasteczka Calico.

I jak zawsze na balu  były tańce przy muzyce świetnego zespołu muzycznego, rozmowy przy stołach i w kuluarach i bardzo dobre jedzenie przygotowane przez restaurację Góralski Dworek.

 

Dzięki naszym gościom bal był piękny i udany. Zebrane w trakcie balu pieniądze są przeznaczone na pomoc stypendialną (Stypendium im Jadwigi Grzbieli). Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za przyjęcie naszego zaproszenia, liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się znowu.