8 marca 2024 Spotkanie z Klubem SI w Cieszynie

 

 

Siostry cieszynianki z okazji Dnia Kobiet zaprosiły nas do Cieszyna do Miejskiej Biblioteki, na wieczór poetycko – muzyczny, którego były współorganizatorkami.

 

Wieczór był bardzo miły i sympatyczny.Na spotkaniu  swoje wiersze, a także wiersze innych poetów prezentowali poeci Cieszyńskiej Studni Literackiej. Prezydentka cieszyńskiego klubu Władysława Magiera zapoznała nas ze swoją  nową książką.  Pisze w niej o zasłużonej cieszyniance Dorocie Kłuszyńskiej. Książka nosi tytuł  Absolutnie niezwykła.

Po zakończeniu spotkania w bibliotece poszłyśmy wspólnie na kolację do uroczej restauracji na rynku, gdzie była okazja do przyjacielskiej rozmowy


27.01.2024 r. BAL POD NIEBEM GWIAZD

Nasz tradycyjny bal charytatywny  nazwany Balem pod Niebem Gwiazd okazał się bardzo udany, Goście w strojach nawiązujących do znaków zodiaku lub gwiaździstego nieba bawili się do trzeciej nad ranem. Dynamiczną muzykę do tańca zapewniała DJ Atina - Anita Rusin.  Jak co roku panowie wręczali paniom piękne róże, a panie rewanżowały się kolorowymi kotylionami. Zmęczeni tańcem z przyjemnością odzyskiwali siły w barze, gdzie  zręczny barman tworzył piękne, egzotycznie kolorowe i bardzo smaczne drinki,

 

Dużą atrakcją wieczoru okazała się możliwość zamawiania u DJ-ki   melodii dedykowanych wybranym osobom. Życzenia muzyczne były bardzo różnorodne Od romantycznych Przetańczyć z Tobą chcę całą  noc śpiewane przez Annę Jantar  jako wzruszający prezent  dla wybranej partnerki  jak i dynamiczne, bardzo energetyczne takie jak Zogo Dan Shake's Disco. Przy jednych i drugich utworach bawiono się znakomicie.

 

 

 

 

Szczególnie gorąco witanym  gościem naszego balu był Pan Prezydent Bielska-Białej  Jarosław Klimaszewski.

 

 

 

 

Wiele pozytywnych emocji wzbudziła aukcja  pięknego obrazu z widokiem lubelskiej starówki prowadzona przez Prezydentkę Klubu Natalię Sobieszczuk.  Po długiej licytacji główny nabywca obrazu wspierany finansowo przez wszystkich zebranych gości zdecydował o przekazaniu obrazu na ręce Prezydenta Miasta Jarosława Klimaszewskiego do  Ratusza, by pozostawić trwałą pamiątkę z charytatywnej działalności bielskiego klubu SI.

 


Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom za obecność, za radość jaka wnieśli, za wspólną zabawę i za hojność z jaka wspierają nasze działania.Cały dochód z balu i licytacji zostanie przeznaczony na nasze projekty, w tym zasili fundusz stypendialny dla  4 stypendystek  z bielskiej szkoły muzycznej


17.01.2024 r. Spotkanie internetowe z Klubem SI z Horsens z Danii

Klub SI z Horsense w Danii, z którym wiążą nas z więzy współpracy,  obchodzi swoje 77-lecie i z tej okazji zaprosił nas na internetowe uroczyste spotkanie.

 

Spotkanie odbyło się 17 stycznia i miało hybrydowy charakter. W siedzibie klubu zgromadził się cały klub duński, a poprzez Internet w spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki zaprzyjaźnionych klubów: z Moss w Norwegii, z Southport z Anglii, z Zwolle w Holandii oraz członkinie naszego klubu z Bielska-Białej.

Każdy z klubów przekazywał pozdrowienia i przedstawiał realizowane przez siebie projekty.

 

My mówiłyśmy o naszym projekcie „Bielskie Soroptymistki dla Kobiet z Ukrainy”, obejmuje lekcje języka polskiego oraz spotkania z kulturą polską, ponadto pomoc materialną dla doktor Natalii i dzieci, którymi się opiekuje oraz pomocy dla ośrodka dla uchodźców z Ukrainy. Wspomniałyśmy o pieniądzach przesłanych do sióstr w Turcji, żeby wspomóc  je po trzęsieniu ziemi. Ponadto opowiadałyśmy o naszym realizowanym od wielu lat projekcie, jakim jest Stypendium im Jadwigi Grzbieli dla uzdolnionych uczennic z bielskiej szkoły muzycznej. Poinformowałyśmy także o specjalnym stypendium dla uzdolnionej piłkarki Oksany, dziewczynki pochodzącej z Ukrainy, uczącej się obecnie w bielskiej szkole sportowej. Równocześnie opowiedziałyśmy organizowanych przez nas  balach charytatywnych, na których pozyskujemy środki na nasze stypendia.

 

Przedstawiłyśmy uczestniczącym w spotkaniu siostrom nasze narzędzie do oceny poprawności wzajemnych relacji w związkach, czyli Przemocometr.

 

Pochwaliłyśmy się  bardzo sympatycznymi spotkaniami w klubie Pauza, gdzie wspólnie pod kierunkiem instruktorki gotowałyśmy wegetariańskie potrawy.

 

Na koniec spotkania zapaliłyśmy świecę dla klubu z Horsens, a siostry z Horsens zapaliły świecę dla nas.