27.01.2024 r. BAL POD NIEBEM GWIAZD

Nasz tradycyjny bal charytatywny  nazwany Balem pod Niebem Gwiazd okazał się bardzo udany, Goście w strojach nawiązujących do znaków zodiaku lub gwiaździstego nieba bawili się do trzeciej nad ranem. Dynamiczną muzykę do tańca zapewniała DJ Atina - Anita Rusin.  Jak co roku panowie wręczali paniom piękne róże, a panie rewanżowały się kolorowymi kotylionami. Zmęczeni tańcem z przyjemnością odzyskiwali siły w barze, gdzie  zręczny barman tworzył piękne, egzotycznie kolorowe i bardzo smaczne drinki,

 

Dużą atrakcją wieczoru okazała się możliwość zamawiania u DJ-ki   melodii dedykowanych wybranym osobom. Życzenia muzyczne były bardzo różnorodne Od romantycznych Przetańczyć z Tobą chcę całą  noc śpiewane przez Annę Jantar  jako wzruszający prezent  dla wybranej partnerki  jak i dynamiczne, bardzo energetyczne takie jak Zogo Dan Shake's Disco. Przy jednych i drugich utworach bawiono się znakomicie.

 

 

 

 

Szczególnie gorąco witanym  gościem naszego balu był Pan Prezydent Bielska-Białej  Jarosław Klimaszewski.

 

 

 

 

Wiele pozytywnych emocji wzbudziła aukcja  pięknego obrazu z widokiem lubelskiej starówki prowadzona przez Prezydentkę Klubu Natalię Sobieszczuk.  Po długiej licytacji główny nabywca obrazu wspierany finansowo przez wszystkich zebranych gości zdecydował o przekazaniu obrazu na ręce Prezydenta Miasta Jarosława Klimaszewskiego do  Ratusza, by pozostawić trwałą pamiątkę z charytatywnej działalności bielskiego klubu SI.

 


Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom za obecność, za radość jaka wnieśli, za wspólną zabawę i za hojność z jaka wspierają nasze działania.Cały dochód z balu i licytacji zostanie przeznaczony na nasze projekty, w tym zasili fundusz stypendialny dla  4 stypendystek  z bielskiej szkoły muzycznej


17.01.2024 r. Spotkanie internetowe z Klubem SI z Horsens z Danii

Klub SI z Horsense w Danii, z którym wiążą nas z więzy współpracy,  obchodzi swoje 77-lecie i z tej okazji zaprosił nas na internetowe uroczyste spotkanie.

 

Spotkanie odbyło się 17 stycznia i miało hybrydowy charakter. W siedzibie klubu zgromadził się cały klub duński, a poprzez Internet w spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki zaprzyjaźnionych klubów: z Moss w Norwegii, z Southport z Anglii, z Zwolle w Holandii oraz członkinie naszego klubu z Bielska-Białej.

Każdy z klubów przekazywał pozdrowienia i przedstawiał realizowane przez siebie projekty.

 

My mówiłyśmy o naszym projekcie „Bielskie Soroptymistki dla Kobiet z Ukrainy”, obejmuje lekcje języka polskiego oraz spotkania z kulturą polską, ponadto pomoc materialną dla doktor Natalii i dzieci, którymi się opiekuje oraz pomocy dla ośrodka dla uchodźców z Ukrainy. Wspomniałyśmy o pieniądzach przesłanych do sióstr w Turcji, żeby wspomóc  je po trzęsieniu ziemi. Ponadto opowiadałyśmy o naszym realizowanym od wielu lat projekcie, jakim jest Stypendium im Jadwigi Grzbieli dla uzdolnionych uczennic z bielskiej szkoły muzycznej. Poinformowałyśmy także o specjalnym stypendium dla uzdolnionej piłkarki Oksany, dziewczynki pochodzącej z Ukrainy, uczącej się obecnie w bielskiej szkole sportowej. Równocześnie opowiedziałyśmy organizowanych przez nas  balach charytatywnych, na których pozyskujemy środki na nasze stypendia.

 

Przedstawiłyśmy uczestniczącym w spotkaniu siostrom nasze narzędzie do oceny poprawności wzajemnych relacji w związkach, czyli Przemocometr.

 

Pochwaliłyśmy się  bardzo sympatycznymi spotkaniami w klubie Pauza, gdzie wspólnie pod kierunkiem instruktorki gotowałyśmy wegetariańskie potrawy.

 

Na koniec spotkania zapaliłyśmy świecę dla klubu z Horsens, a siostry z Horsens zapaliły świecę dla nas.