Kurs języka polskiego dla kobiet z Ukrainy i Białorusi

 

 

W listopadzie 2021 r. rozpoczęły  się półroczne kursy języka polskiego, które zorganizowałyśmy dla kobiet z Ukrainy i Białorusi pracujących w Bielsku i okolicy.   Uruchomiłyśmy dwa kursy, jeden na poziomie podstawowym (A1) oraz kurs na poziomie średnim (B1). Kursy finansowane są z pieniędzy  otrzymanych z Federacji Europejskiej SI w ramach Action Fund. Z otrzymanych środków pokrywamy koszt wynajmu sal, płace lektorek oraz koszt podręczników, a klub ze swoich środków pokrywa indywidualne lekcje polskiego dla trzech uczennic.  Na kursy zgłosiło się 50 kobiet.

Nauka języka polskiego  okazała się bardzo potrzebnym działaniem i kursy się z dużym zainteresowaniem. Na lekcjach frekwencja była duża. 

W styczniu zakończył się I etap szkolenia i  było to okazją do uroczystego spotkania oraz wręczenia zaświadczeń o udziale w szkoleniu.  Bielskie soroptymistki zaprosiły kursantki do kawiarni " Na jedwabnym szlaku". Spotkanie miało miły i świąteczny nastrój, było doskonałą okazją do serdecznej rozmowy i wzajemnego poznania się.