Są piękne, młode i utalentowane, mają marzenia do których dążą. Z zadziwiającą konsekwencją i pasją realizują  kolejne zadania  i kolejne cele.  Takie są nasze stypendystki. Szlachetny program pomocy utalentowanym uczennicom  Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Bielsku - Bialej  nasz klub realizuje od 12 lat.

 

Jesteśmy dumne z naszych stypendystek i szczęśliwe, że możemy w niewielkim stopniu pomóc w realizacji marzeń.

Harfistka Gabriela Dudziak

Gabrysia Dudziak o sobie:
Mam 16 lat i od 10 lat gram na harfie. Od tego roku gram także w duecie harfa z obojem/rożkiem angielskim wraz z  Małgorzatą Cieszko. W trakcie mojej przygody z harfą zostałam laureatką takich konkursów jak "Srebrna Szybka" w Krakowie (I miejsce), "Miniatura na harfę celtycką" w Łodzi ( I i III miejsce), Internetowy Ogólnopolski Konkurs Harfowy (II miejsce i nagroda specjalna) czy "Konkurs Duetów z Harfą" w Cieszynie (III miejsce). Brałam także udział w wielu koncertach i festiwalach zarówno o randze ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. Miałam okazję uczestniczyć w warsztatach z wybitnymi harfistami z Polski i z zagranicy. Bardzo lubię grać utwory francuskie - z okresu romantyzmu i impresjonizmu, a także utwory współczesne  XX wieku.

 Pianistka Maja Krzanowska

 

 

Maja Krzanowska o sobie:

 

 

 

Nazywam się Maja Krzanowska i jestem uczennicą IV klasy II stopnia Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisaława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie fortepianu pana Adama Podreza.
Niestety pandemia pokrzyżowała moje plany udzielania się na konkursach w ostatnim czasie. W 2019 roku brałam udział w konkursie "Srebrna Szybka" z repertuarem muzyki wsp
ółczesnej, w której w przyszłości chciałabym się specjalizować. W tymże roku zdobyłam również tytuł Laureata w międzynarodowym konkursie "Talentmania" w Czechowicach-Dziedzicach oraz III miejsce w ogólnopolskim konkursie "Od Zasady do Praktyki Muzycznej" w Nowym Targu, razem z moim przyjacielem Igorem Dudkiem.

 

Moimi wcześniejszymi osiągnięciami są zdobycie Wyróżnienia na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku w 2017 roku, uzyskanie I miejsca w IX konkursie "Wiosna z Fortepianem" w Sosnowcu w 2013 roku, czy otrzymanie III nagrody w VI Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim dla Dzieci i Młodzieży w Stalowej Woli w roku 2012.

 

Od dwóch lat jestem Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, z którym pracujemy na rzecz uczniów, organizując wewnątrzszkolne konkursy i inne wydarzenia. Obecnie pracujemy nad wznowieniem Gazety Szkolnej, której pierwszy numer ma pojawić się już w kwietniu.

 

Interesuję się zarówno muzyką, jak i literaturą. Mogę rozwijać obie te pasje, dzięki roli pianistki w Czechowickim Teatrze Muzycznym Movimento. Występujemy razem na wieczorach poetyckich w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, a także jesteśmy w trakcie nagrań utworów Witolda Lutosławskiego.

 

Prywatnie mam czwórkę rodzeństwa, lubię czytać i próbuję własnych sił w pisarstwie. Zawsze marzyłam o podróżach z plecakiem przez świat.


Wokalistka Zuzanna Wajdzik

 

Zuzanna Wajdzik uczennica  Szkoły Muzycznej w Bielsku - Białej. Zdobyła Grand Prix na Forum Muzycznych Talentów w Jaworznie w roku 2016. Nagrała dwie piosenki na Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego The bat kid. Jedna z nich znalazła się w półfinale największego na świecie konkursu dla twórców piosenek International Songwriting Competition w Nashville w USA.