Są piękne, młode i utalentowane, mają marzenia do których dążą. Z zadziwiającą konsekwencją i pasją realizują  kolejne zadania  i kolejne cele.  Takie są nasze stypendystki. Szlachetny program pomocy utalentowanym uczennicom  Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Bielsku - Bialej  nasz klub realizuje od 12 lat.

 

Jesteśmy dumne z naszych stypendystek i szczęśliwe, że możemy w niewielkim stopniu pomóc w realizacji marzeń.

Harfistka Gabriela Dudziak

Gabrysia Dudziak o sobie:
Mam 16 lat i od 10 lat gram na harfie. Od tego roku gram także w duecie harfa z obojem/rożkiem angielskim wraz z  Małgorzatą Cieszko. W trakcie mojej przygody z harfą zostałam laureatką takich konkursów jak "Srebrna Szybka" w Krakowie (I miejsce), "Miniatura na harfę celtycką" w Łodzi ( I i III miejsce), Internetowy Ogólnopolski Konkurs Harfowy (II miejsce i nagroda specjalna) czy "Konkurs Duetów z Harfą" w Cieszynie (III miejsce). Brałam także udział w wielu koncertach i festiwalach zarówno o randze ogólnopolskiej jak i międzynarodowej. Miałam okazję uczestniczyć w warsztatach z wybitnymi harfistami z Polski i z zagranicy. Bardzo lubię grać utwory francuskie - z okresu romantyzmu i impresjonizmu, a także utwory współczesne  XX wieku.

 Pianistka Maja Krzanowska

 

Maja Krzanowska o sobie:

 

 

 

Nazywam się Maja Krzanowska i jestem uczennicą IV klasy II stopnia Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisaława Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie fortepianu pana Adama Podreza.
Niestety pandemia pokrzyżowała moje plany udzielania się na konkursach w ostatnim czasie. W 2019 roku brałam udział w konkursie "Srebrna Szybka" z repertuarem muzyki wsp
ółczesnej, w której w przyszłości chciałabym się specjalizować. W tymże roku zdobyłam również tytuł Laureata w międzynarodowym konkursie "Talentmania" w Czechowicach-Dziedzicach oraz III miejsce w ogólnopolskim konkursie "Od Zasady do Praktyki Muzycznej" w Nowym Targu, razem z moim przyjacielem Igorem Dudkiem.

 

Moimi wcześniejszymi osiągnięciami są zdobycie Wyróżnienia na Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku w 2017 roku, uzyskanie I miejsca w IX konkursie "Wiosna z Fortepianem" w Sosnowcu w 2013 roku, czy otrzymanie III nagrody w VI Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim dla Dzieci i Młodzieży w Stalowej Woli w roku 2012.

 

Od dwóch lat jestem Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, z którym pracujemy na rzecz uczniów, organizując wewnątrzszkolne konkursy i inne wydarzenia. Obecnie pracujemy nad wznowieniem Gazety Szkolnej, której pierwszy numer ma pojawić się już w kwietniu.

 

Interesuję się zarówno muzyką, jak i literaturą. Mogę rozwijać obie te pasje, dzięki roli pianistki w Czechowickim Teatrze Muzycznym Movimento. Występujemy razem na wieczorach poetyckich w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, a także jesteśmy w trakcie nagrań utworów Witolda Lutosławskiego.

 

Prywatnie mam czwórkę rodzeństwa, lubię czytać i próbuję własnych sił w pisarstwie. Zawsze marzyłam o podróżach z plecakiem przez świat.

 

 

 

 

 

 

 


Pianistka Hanna Stoszek

 

 Hanna Stoszek jest uczennicą 11 klasy ZPSM w Bielsku-Białej. Od 5 roku życia  uczy sie gry na fortepianie, który jest jej głównym instrumentem w szkole muzycznej , ponadto  od 12 roku życia uczęszcza na prywatne lekcje śpiewu. Jej ulubionym gatunkiem muzycznym jest jazz, którym aktualnie czynnie się zajmuje. Jest wokalistką zespołu jazzowego i pianistką w duecie neoklasycznym. Hania bierze udział w licznych konkursach wokalnych  oraz festiwalach jazzowych takich jak Bielska Zadymka Jazzowa. Marzeniem Hani jest dostanie się na studia muzyczne na wydział wokalistyki jazzowej.

 


Flecistka Milena Szczupak

 

 Milena Szczupak Jest uczennicą Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej w klasie fletu u pani prof. Doroty Parzyk. W 2013 roku zdobyła 2 miejsce na Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Fletowym w Sochaczewie, w 2014r. na Śląskim Konkursie  INSTRUMENTY DĘTE „Drewno dla najmłodszych” zdobyła 3 miejsce, a na Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu Zdroju uzyskała wyróżnienie. W roku 2019 rozpoczęła współpracę z wybitnym młodym kompozytorem - Przemysławem Packiem. Stała się również członkiem kameralnego zespołu "Trzy/Czwarte", z którym w Lublinie wykonywała dzieła tego kompozytora. Ponadto współpracuje z młodą grecką skrzypaczką - Cateriną Prodani.


Wokalistka Zuzanna Wajdzik

 

Zuzanna Wajdzik uczennica  Szkoły Muzycznej w Bielsku - Białej. Zdobyła Grand Prix na Forum Muzycznych Talentów w Jaworznie w roku 2016. Nagrała dwie piosenki na Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego The bat kid. Jedna z nich znalazła się w półfinale największego na świecie konkursu dla twórców piosenek International Songwriting Competition w Nashville w USA.