Rok 2021

2 września 2021r. Podwójna uroczystość

 

W słoneczne wrześniowe popołudnie członkinie Klubu SI w Bielsku-Białej  w zielonej scenerii Ogrodów Kapiasa spotkały się na podwójnej  uroczystości. W roku 2021 minęło 30 lat od założenia klubu bielskiego i  równocześnie we wrześniu kończy się dwuletnia kadencja dotychczasowej Prezydentki.     

  Piękne otoczenie, ciekawe aranżacje ogrodowe i radość ze spotkania spowodowały, ze nastrój zebrania był wyjątkowo serdeczny i miły.

 

 

Wagę jubileuszowego zebrania podkreśliła tradycyjna ceremonia zapalania świec – Prezydentka-Elektka zapaliła świecę za pomyślność Klubu SI w Bielsku – Białej, Agnieszka Rozwadowska zapaliła świecę za  rozwój Unii Klubów Polskich, Władzia Czechowska zapaliła świecę za działania Federacji Europejskiej SI, Natalia Sobieszczuk za działania wszystkich soroptymistek na świecie na rzecz pokoju.

 Odchodząca Prezydentka Ewa Sum  przedstawiła zebranym krótkie sprawozdanie z ze swojej działalności. Jej kadencja przypadła na bardzo trudny okres pandemii. Lęk przed choroba przyczynił się do zmniejszenia aktywności w wielu dziedzinach życia społecznego. Obowiązujące nas ograniczenia sanitarne spowodowały, że comiesięczne zebrania klubowe od marca 2020 roku odbywały się jedynie  w formie spotkań on-line. Kontynuowany był program stypendialny dla utalentowanych uczennic szkoły muzycznej, lecz trzeba było zrezygnować z organizacji koncertu świątecznego w roku 2020 oraz balu w karnawale roku 2021. Ważną sprawą jest jednak to, że mimo ograniczeń i związanych z tym trudności, więzy przyjaźni  łączące członkinie klubu pozostały nadal bardzo silne, co odczuwałyśmy wszystkie w trakcie spotkania.

Przy zapalonych świecach nastąpił uroczysty moment wręczenia insygniów Marysi Skrobol jako nowej Prezydentce naszego klubu, a tym samym był to moment rozpoczęcia jej działań w roli prezydentki.

Marysiu, serdecznie Ci gratulujemy wyboru i życzymy jako nowej  Prezydence sił do pracy na rzecz naszej organizacji, znajdowania radości w naszych wspólnych działaniach i wytrwałości w prowadzeniu spraw klubowych, gdyż przed klubem  stoi  duże wyzwanie  w postaci wypełnienia zadań otrzymanego z Federacji grantu na rzecz kobiet z Ukrainy i Białorusi, które pracują w naszym rejonie. Jako członkinie klubu będziemy  współdziałały  i mocno  wspierały wszystkie Twoje inicjatywy

Prezydentka - Elektka w imieniu całego klubu podziękowała Ewie za włożoną pracę i jej starania oraz przekazała jej od członkiń skromny upominek.

 

30-lecie Klubu było doskonałą okazją do wspomnień, ułatwiał to kącik zaaranżowany przez Anię Plater. Oryginał aktu powołania klubu, klubowe artefakty  i  grube, pełne starych fotografii kroniki budziły duże zainteresowanie wśród uczestniczek zebrania. Bardzo ciekawym akcentem okazała się książka zawierająca opis początków klubu, którą napisała i własnym sumptem wydała Beata Mikuszewska.

 

 

Pod czas tego wyjątkowego spotkania towarzyszył nam operator, który nagrywał ważniejsze fragmenty spotkania oraz wypowiedzi członkiń klubu związanych ich aktywnością klubową. Mamy nadzieję, że w ten sposób powstanie film o pracy naszego  klubu, który to film chcemy przekazać do Unii Klubów Polskich jako dokumentację naszych poczynań.

Radość sprawiły nam jubileuszowe życzenia, które otrzymałyśmy z UKP oraz  z klubów w Polsce, Walii i Szkocji.

 

 

Kulminacją wspaniałego wieczoru były fajerwerki, błyszczące sztuczne ognie oraz przepiękny i bardzo smaczny

TORT SOROPTYMISTYCZNY

 


Spotkania on-line

Obowiązujące na całym świecie ograniczenia związane z pandemią  zmusiły nas do  zrezygnowania z bezpośrednich spotkań klubowych. Od maja 2020 roku nasze comiesięczne spotkania  odbywają się jako spotkania  on-line i traktujemy je już jako prawie normalne.

 

Rok 2021 rozszerzył zakres  spotkań internetowych na  spotkania ogólnopolskie i spotkania zagraniczne.

Wizyty internetowe w domach członkiń  z zaprzyjaźnionych klubów okazały się  udane, wyjątkowo sympatyczne i bardzo ciekawe.

Warto je  będzie kontynuować .

  • 10 marca 2021 r. W uroczysty, internetowy sposób do klubu przyjmujemy nową siostrę. Ewo - witamy w klubie!!!

  • 8 marca 2021 r. Uczestniczymy w międzynarodowej akcji Join Me on the Bridge czyli  spotkanie internetowe Dołącz do mnie na moście


  • 3 marca 2021 r. Razem z klubem  SI z Haverfordwest (Walia) świętujemy Dzień św. Dawida 


  • 3 lutego 2021 r. Przyjmujemy internetową wizytę Zarządu UKP