2 maja 2022 r. Wiosenny spacer po Bielsku członkiń klubu i kursantek z Ukrainy

W poniedziałek 2 maja  2022 r zaprosiłyśmy nasze ukraińskie kursantki na wspólny wiosenny spacer po Bielsku. Chciałyśmy pokazać im miasto, w którym od niedawna mieszkają. Zaproszenie przyjęte zostało z radością i na miejscu zbiórki pojawiły się nie tylko same kursantki, ale także członkowie ich rodzin.

 

Oprowadzanie po Bielsku powierzyłyśmy wspaniałemu przewodnikowi panu Mirosławowi Ostrowskiemu.

Dzień był słoneczny i ciepły, więc wspólna wędrówka po mieście była bardzo przyjemna, a dzięki panu Mirosławowi także  bardzo ciekawa. Była to okazja do wspólnej rozmowy i praktycznego sprawdzenia postępów w nauce polskiego, a Bielsko pełne wiosennych kwiatów zarówno gościom, jak i nam bardzo się podobało.

Panie Mirosławie, w imieniu swoim i naszych gości bardzo serdecznie dziękujemy za Pana zaangażowanie.

 


31 marca 2022 r. Spotkanie kursantek z Ukrainy i Białorusi z członkiniami klubu, czyli kursów języka polskiego ciąg dalszy

Kursy języka polskiego dla kobiet z Ukrainy i Białorusi organizowane przez nasz klub cieszą się bardzo dużym powodzeniem.

 

31 marca 2022 wręczone zostały kolejne zaświadczenia o ukończeniu kursu podstawowego oraz kursu zaawansowanego. Ku naszemu ogromnemu zadowoleniu duża grupa pań, która ukończyła kurs drugiego stopnia zdając z pozytywnym wynikiem testy i zamierza dalej kontynuować naukę.

 Zgodnie planem stacjonarny kurs dla zaawansowanych rozpocznie się w maju, do tego czasu zajęcia lekcyjne utrwalające dotychczasową wiedzę będą prowadzone w formie on-line oraz w formie spotkań konwersacyjnych. Lekcje języka polskiego bardzo się podobały i obie panie nauczycielki zaskarbiły sobie ogromną sympatię kursantek, więc pod adresem obu pań kierowano bardzo serdeczne i gorące podziękowania,

Zakończenie nauki na kursie było okazję do wspólnego towarzyskiego spotkania kursantek z członkiniami bielskiego klubu.

Zasiadłyśmy w kawiarni Na Jedwabnym Szlaku przy gorącej herbacie i specjalnie upieczonych na tę okazję ciastach i nasze koleżanki z Ukrainy miały okazję opowiedzieć nam o sobie. O swoim rodzinnym mieście, o pracy i o swoich planach. Mimo deszczowego i chłodnego dnia atmosfera w kawiarni była bardzo ciepła i serdeczna. Rezultaty nauki języka polskiego można było zauważyć w żywej rozmowie i dobrym rozumieniu się. Do tego miłego nastroju spotkania przyczynili się również bardzo życzliwi właściciele lokalu, za co jesteśmy im bardzo wdzięczne i dziękujemy w imieniu całego klubu.

Kurs języka polskiego dla kobiet z Ukrainy i Białorusi

 

 

 

To był bardzo dobry pomysł. Kursy  języka polskiego dla kobiet z Ukrainy i Białorusi spotkał się z dużym zainteresowaniem. Na lekcjach frekwencja była duża.  Na zakończenie pierwszego etapu kursu na ostatnie zajęcia zaprosiłyśmy kursantki do kawiarni " Na jedwabnym szlaku". Spotkanie miało miły i świąteczny nastrój, było okazją do serdecznej rozmowy, a kursantki otrzymały stosowne zaświadczenia. 

 

 

Porozumienie o współpracy z TPBBiP

 

 

 

 

 

Z dużą satysfakcją chcemy poinformować  o zawartym przez nasz klub porozumieniu o współpracy z Towarzystwem  Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia w  zakresie  współpracy na rzecz integracji obcokrajowców w Bielsku-Białej.

 

Chcemy korzystać z wzajemnych doświadczeń, wspólnie planować i realizować takie przedsięwzięcia jak nauka języka polskiego czy pomoc w adaptacji  w nowym środowisku, pozytywnie wpłynąć na codzienność rodzin obcokrajowców mieszkających w Bielsku-Białej i całym powiecie.